Proč jsem se stal ekonomem

Tuto otázku (včetně diskuze kdo je vlastně ekonom, jsem?) si nechám na jindy. Pro dnešek jednodušší otázka: Proč jsem začal studovat ekonomii?

Protože mě zajímal politický a hospodářský svět kolem sebe a ekonomie se mi už i zdálky zdála vhodným pokračováním tohoto zájmu. Protože mi šla matika a chtěl jsem ji nějak dál smysluplně využít. Protože ekonomie pro mě měla mezinárodní nádech, který mě lákal (a stále láká). A taky jsem chtěl využít své angličtiny a němčiny a naučit se další jazyky. Protože pokud se o dobrém uplatnění a ohodnocení ekonomů spíše mluví než mlčí, nemůže to uškodit.

To je výběr z toho co si pamatuji, že se mi koncem gymplu honilo hlavou – bez přečtení pořádné ekonomické knížky či absolvování pořádné ekonomické hodiny nebo přednášky.

Po pár letech intenzivního studia už vím, že je všechno jinak. A za pár let se mi to možná bude zdát zase jinak. Každopádně už nezměním i kdybych chtěl, stalo se. A ve smyslu vtipu výše předstírám a čekám, jestli se dostaví odpovídající odměna?

Advertisement
%d bloggers like this: