Nové sjednocení sazeb DPH a tudíž nové odhady dopadů na domácnosti a veřejné rozpočty

Dnešní Ekonomika ČT 24 informuje o nové studii IDEA (od 21:50) a poté následuje (od 23:20) rozhovor s jedním ze spoluautorů studie. Pro mě to bylo první vystoupení v přímém přenosu. Pro případné příště si slibuji nerozšiřování bohatého českého jazyka o nová slovíčka (nepojďme reformovat?).

O dnešní studii IDEA (pokud vás zajímají výsledky, mrkněte přímo na stručnou studii) jsem psal i na novém blogu na ihned.cz (oproti tomuto místečku se tam chystám psát méně osobněji; nejspíše budu v budoucnu posílat příspěvky z ihned.cz i sem).

Nové odhady dopadů sjednocení na 17.5% na domácnosti a veřejné rozpočty proběhli i zpravodajskými servery, zítra o tom budou psát v novinách.. Důležitější než krátkodobá publicita je dlouhodobý reálný dopad…například jestli se této studii a jím předcházejícím podaří alespoň maličko ovlivnit způsob přemýšlení o tvorbě hospodářské politiky.

PS: Pro nový blog, novou fotku od fotografa, kterého tímto vřele doporučuji:

Advertisement

1 thought on “Nové sjednocení sazeb DPH a tudíž nové odhady dopadů na domácnosti a veřejné rozpočty

  1. […] Vedení diplomových prací studentů je v mých očích někde mezi výukou a službou, každopádně v této činnosti vidím smysl a vítám spolupráci se šikovnými studenty. Tématické okruhy prací, které rád povedu, jsem stručně popsal v tomto dokumentu. Tyto okruhy ve velké míře odráží mé výzkumné a jiné aktivity – zIndex, Ghana, IDEA  apod. […]

Comments are closed.

%d bloggers like this: