Spořící státní dluhopisy – úspěch s velkými otazníky

Spořící státní dluhopisy – aneb prodej dluhu českým občanům a dalším nekomerčním subjektům – jsou důležitým nástrojem diverzifikace zdrojů financování státního dluhu. Tato poznámka byla součást mého komentáře ve včerejším Studiu ČT24. Záznam z pořadu je zde (téma Spořících státních dluhopisů začíná v čase 10:32 (tiskovkou Ministra financí), můj pětiminutový komentář začíná v čase 18:58.):

Věcně: jak to tak v televizi bývá, stihl jsem tam říci zhruba jednu pětinu toho co jsem měl na srdci, vydání ucelenějšího komentáře snad brzo přinese novinový komentář, který poté zpřístupním i zde. Nyní alespoň velmi zkráceně. Pro většinu občanů se investice vyplatí jen pokud touží po jisté téměř jisté investici a zároveň mají úspory nejméně v řádech miliónů korun (efekt pojištění – takže většina lidí dnes rychle nemusí spěchat objednat si dnes v poslední možný den dluhopisy). Pro stát existují dobré argumenty pro (např. diverzifikace zdrojů financování státního dluhu) i proti (např. vytlačování soukromých investic), detailnější analýza již brzy.

Advertisement

1 thought on “Spořící státní dluhopisy – úspěch s velkými otazníky

  1. […] komentář má stejné téma jako nedávná Macháčkova výměna a můj výstup na ČT před deseti dny.) Pošli to dálFacebookTwitterEmail Příspěvek byl publikován v rubrice […]

Comments are closed.

%d bloggers like this: